Relacja: Code Europe

7 grudnia w Warszawie na Stadionie Narodowym PGE deweloperzy z całego świata podzielili się swoją wiedzą! Było to drugie ze spotkań podczas trzeciej edycji konferencji. Code Europe 5 grudnia zawitało do Krakowa, a 13 grudnia gościło we Wrocławiu. 

 

Konferencja Code Europe była w tym roku wyjątkowo intensywna. 40 wykładów, oraz warsztaty przyniosły bogatą dawkę nowych umiejętności. Czas pomiędzy wykładami można było spędzić w strefie relaksu, korzystając z wygodnych puf i szybkiego WiFi, bądź w strefie rozwoju, gdzie można było zapoznać się z szeroką ofertą stołecznych firm IT.

 

W tym roku Code Europe miało zaszczyt gościć w Warszawie przedstawicieli światowej sławy firm, jak między innymi Netflix, Oracle, Google, IBM, Amazon Web Services, Microsoft, The Walt Disney Company, oraz wielu innych.

 

Podczas konferencji w Warszawie Alex Castillo z Netflixa pokazał jak sprawić abyśmy uzupełnili kufel piwa tylko za pomocą naszych myśli, Dan McGhan z Oracle zaprezentował aplikację do głosowania w czasie rzeczywistym na najlepsze miasto to życia, Jennifer Wong z Eventbrite zwróciła uwagę na rolę dostępności naszych aplikacji, a Julien Simon z Amazon Web Services wprowadził słychaczy w temat deep learning. A to tylko ułamek wiedzy którą można było zdobyć podczas niespełna godzinnych prezentacji.

 

Code Europe oferuje coś ciekawego dla przedstawiciela każdej dziedziny IT. Spotkania i warsztaty podzielone zostały na bloki tematyczne: frontend/backend, mobile oraz big data. Prelegenci z bogatym doświadczeniem zawodowym prezentowali rozwiązania gotowe do wdrożenia w realnych projektach. Po każdym panelu był czas na zadawanie pytań, gdzie można było liczyć na wyczerpujące odpowiedzi.

 

 

Code Europe przyniosło do Krakowa, Warszawy oraz Wrocławia klimat najlepszych konferencji z Doliny Krzemowej. Dostarczyło doskonałej dawki wiedzy na temat najnowszych technologii, prezentowanej przez najlepszych w branży, nie zapominając o rozrywce czekającej na uczestników przy stanowiskach wystawców.  Dodatkowo dało przestrzeń do networkingu z ekspertami i pracownikami znanych firm.

 

Teraz pozostaje odliczać czas do kolejnej edycji konferencji, której możemy spodziewać się już w 2018 roku!

 

Oficjalna strona konferencji

 

Organizatorem konferencji Code Europe jest Grupa Absolvent.pl

 

Agnieszka Lempaszek

Ambasadorka portalu Spotkania-IT

Relacja: Code Europe