Pełna sala na pierwszej edycji AnalyticsConf – specjaliści IT z całej Polski na konferencji Microsoft i STARTERA

conf-45

7 godzin prelekcji, warsztatów i case study dotyczących Data Analytics, ponad 150 uczestników i jeszcze więcej chętnych! Pierwsza edycja AnalyticsConf, konferencji zorganizowanej przez Microsoft oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, której towarzyszyło nie tylko liczne grono specjalistów IT z całej Polski, ale i spora dawka wiedzy, dowiodła, że tego typu spotkania branży to celne i potrzebne inicjatywy.

 

W piątek, 13 listopada 2015, gdański STARTER gościł profesjonalistów IT – administratorów baz danych, programistów, architektów IT, project managerów, którzy chcą poszerzać praktyczną wiedzę w dziedzinie Data Analytics. Organizatorzy do współpracy zaprosili znanych ekspertów z Polski i Europy – Pawła Kucharskiego (Sotrender), Michała Żylińskiego (Microsoft), Łukasza Grala (Microsoft MVP), Shannon Holgate (Kainos) i wielu innych specjalistów. Prelekcje poruszały tematykę: Big Data, Machine Learning i Business Intelligence.

 

Podczas całodniowego panelu na uczestników czekały dwie ścieżki – biznesowa i techniczna, odbywające się równocześnie w dwóch salach. Goście mogli wybierać te prelekcje, które najbardziej ich interesowały.

 

Możliwość wyboru sesji, których chcemy posłuchać, okazała się strzałem w dziesiątkę. To odpowiedź na zmiany na rynku IT, gdzie coraz więcej specjalistów postanawia zaangażować się w rozwój własnego startupu i potrzebuje wiedzy biznesowej – mówi Marcin Młyński, STARTER.

 

Oprócz prelekcji znanych i cenionych specjalistów i przedstawicieli biznesu, swoje najnowsze projekty przedstawili także przedstawiciele trójmiejskiego środowiska IT: 3camp.pl, Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET oraz PLSSUG Trójmiasto. Na widowni nie zabrakło przedstawicieli największych firm: Best S.A., Wirtualna Polska, POSTDATA S.A., Jeppesen i wiele innych.

 

Bogactwo merytoryczne i świetna grupa prelegentów przekonały nas, że AnalyticsConf to ważny punkt w kalendarzu szkoleń branży IT. Nie zawiedliśmy się, to były godziny zainwestowane we własny rozwój, które pozwoliły spojrzeć na Data Analytics z szerokiej perspektywy – mówi dr. inż. Jakub Strychowski, Dyrektor Działu Rozwoju i Oprogramowania z BEST S.A.

 

A jak wydarzenie oceniają organizatorzy?
Rynek trójmiejski to ogromne grono specjalistów w dziedzinie IT, co potwierdza duże zainteresowanie konferencją i fakt, że bilety wyprzedały się już podczas pierwszych dni rejestracji. Już teraz zapowiadamy, że osoby, którym nie udało się przybyć na pierwszą edycję AnalyticsConf, będą mogły wziąć udział w kolejnej. Inicjatywa spotkań połączonych z wystąpieniami ekspertów IT na pewno będzie kontynuowana! – mówi Maciej Skrzos, współorganizator konferencji.

 

Konferencję zakończyło spotkanie networkingowe mające na celu wymianę doświadczeń z prelegentami i rozwój sieci branżowych kontaktów.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: www.analyticsconf.pl.

 

conf-79 conf-189 conf-74

Zdjęcia autorstwa p. Żanety Jabłońskiej. Dziękujemy!

 

 

Pełna sala na pierwszej edycji AnalyticsConf – specjaliści IT z całej Polski na konferencji Microsoft i STARTERA