Konferencja dla programistów wspiera fundacje

33rd

Na przełomie listopada i grudnia w salach kinowych galerii Arkady Wrocławskie przy Powstańców Śląskich 2-4 odbędzie się konferencja 33rd Degree for Charity. Podczas dwóch dni wykładów programiści z całej Polski będą mieli okazję posłuchać o nowinkach branżowych oraz wymienić się doświadczeniami. Cały dochód z biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

 

Wrocław po raz pierwszy gości konferencję 33rd Degree, która dotychczas odbywała się w Krakowie i Warszawie. Nazwa konferencji nawiązuje do najwyższego stopnia wtajemniczenia na drodze do budowania mistrzostwa, jednak program jest komponowany w sposób, który umożliwia uczestnictwo programistom na różnym poziomie doświadczenia – mówi Grzegorz Duda, główny organizator konferencji.

 

Na uczestników czekają dwie równoległe ścieżki wykładów. Skupiamy się na technikach programowania, ale mamy bardzo zróżnicowaną tematykę. Nie zabraknie wykładów o pracy z klientem, testowaniu i innych elementach wytwarzania oprogramowania. Wielkim bogactwem jest obecność zarówno lokalnych prelegentów, jak i gości z całej Polski – mowi Ola Kunysz, współorganizatorka konferencji.

 

Zdecydowaliśmy, że w tym roku konferencja wesprze cztery organizacje: Fundację Mam Marzenie, Fundację Rak’n’Roll, Szlachetną Paczkę i Devoxx 4 Kids. Każdy uczestnik może sam zdecydować, za jaką kwotę kupi bilet, tym samym wspierając cele charytatywne. W branży nowych technologii nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy chcą dzielić się z innymi. Nie tylko pieniędzmi, ale też swoim czasem, doświadczeniem i wiedzą – przyznaje Agata Grdal, współorganizatorka konferencji.

 

Wiedza i pomoc to nie koniec, bardzo ważnym elementem każdej konferencji jest networking. To właśnie spotkanie z ludźmi z branży jest największą wartością takich imprez. Przerwy po każdym wykładzie służą nie tylko uzupełnieniu kofeiny, ale przede wszystkim dyskusji i wymianie opinii. Branża rozwija się tak szybko, że ciężko mówić o powszechnych praktykach, wszyscy eksperymentujemy i sprawdzamy nowinki, żeby te najlepsze wdrożyć w komercyjnych projektach – mówi Krzysztof Sobkowiak, prelegent i współorganizator konferencji.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://2015.33degree.org

 

 

Konferencja dla programistów wspiera fundacje