JDD 2017 – podsumowanie

Tysiąc argumentów za tym, że tegoroczna konferencja JDD była najlepsza

3 i 4 października w Krakowie niemal 1000 programistów Java zostało zbombardowanych praktycznymi informacjami! Konferencja JDD była w tym roku wyjątkowo intensywna za sprawą sześćdziesięciu wykładów, niegasnących merytorycznych dyskusji i największej liczby uczestników w historii wydarzenia. Co sprawiło, że konferencja z roku na roku bije rekordy popularności?

 

Liczą się najnowsze informacje

Najświeższe techniczne wiadomości od ludzi z całego kraju, interesujące prezentacje na temat nowych rozwiązań w języku Java, najpopularniejsze technologie i firmy. Do tego prelegenci z bogatym doświadczeniem zawodowym, prezentujący rozwiązania gotowe do wdrożenia w realnych projektach oraz przedstawiciele lokalnych społeczności omawiający tematy, których na próżno szukać na innych wydarzeniach.

 

Oto najistotniejsze elementy, które składają się na wyjątkowość konferencji JDD. Uczestnicy mieli jednak o wiele więcej do powiedzenia na ten temat! Tak intensywne dzielenie się wiedzą nie byłoby możliwe (i skuteczne), gdyby nie luźna, otwarta atmosfera, nacisk na współpracę ze społecznościami i tworzenie przestrzeni sprzyjającej dyskusjom.

Atmosfera JDD na żywo

 

Wszyscy, którzy nie mieli okazji przekonać się o niepowtarzalności klimatu JDD, mogą teraz doświadczyć go sami – prawie na żywo! Jak wygląda kodowanie muzyki podczas wykładu, co dzieje się poza salami konferencyjnymi, a przede wszystkim jak bawią się setki programistów, można zobaczyć w wideorelacji z wydarzenia.

 

Scena opanowana przez najlepszych

 

W ciągu dwóch dni konferencji przez sale wykładowe przewinęło się sześćdziesięciu ekspertów, którzy poruszyli bardzo szerokie spektrum tematów związanych z programowaniem w Javie – od czysto technicznych, po związane z organizacją pracy i umiejętnościami miękkimi.

 

Wśród nich znaleźli się między innymi przedstawiciele Java User Groups, którzy walczyli o tytuł JUGmajstra – najlepszego prelegenta debiutującego na scenie JDD. W tym roku najlepszym debiutantem okazał się Grzegorz Dyrda z Bydgoszcz JUG. Spośród doświadczonych mówców najwyżej ocenieni zostali Sławomir Sobótka i Jarosław Pałka.

 

Odliczanie do JDD 2018

 

Kolejna edycja konferencji już za rok, a na niej wszystkie najbardziej aktualne rozwiązania i funkcjonalności, które w przyszłości opanują świat Javy. Aby nie przegapić żadnych informacji związanych z JDD 2018, warto śledzić profile konferencji na Facebooku i Twitterze.

 

Więcej na: http://jdd.org.pl/

JDD 2017 – podsumowanie