Tipi UX Poznań #4

czerwiec

13.06-13.07Tipi UX Poznań #4Miasto:PoznańTyp:MinioneUX/UI

Opis wydarzenia

Zapraszamy na nasze czwarte spotkanie w Poznaniu! Tipi UX to regularne, darmowe spotkania o tematyce User Experience, grafice, psychologii, programowaniu, marketingu czyli o wszystkim tym co jest istotne przy tworzeniu użytecznych rozwiązań. Nasi prelegenci prezentują bieżące trendy i nowości jak również dobre praktyki czy też wypracowane, sprawdzone procesy z zakresu UX.

<>
MIEJSCE

Spotkanie Tipi UX Poznań #4 odbędzie się 13 czerwca 2017 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, ul.Umultowska 87 (wejście od strony lasu).

REJESTRACJA

22.05 – 04.06 Rejestracja odbywa się przez stronę: https://tipiuxpoznan4.evenea.pl

05.06 – 06.06 Osoby wybrane na podstawie udzielonej odpowiedzi w formularzu zgłoszeniowym otrzymają bilet na Tipi UX Poznań #4

07.06 – 11.06 Osoby z listy rezerwowej otrzymują bilet w przypadku wolnych miejsc

AGENDA SPOTKANIA

I Prelekcja: „Jak być UX-em i nie zaprzedać duszy – o etyce projektanta” / Marcin Sieńko – Lucid Frame.

Projektant ludzkich doświadczeń porusza się po gruncie moralnie grząskim. Dysponujemy wiedzą i techniką pozwalającą łatwo zarabiać, żerując na słabościach i niewiedzy użytkowników. Potrafimy podstępnie wyłudzać czas, uwagę, prywatność, kliknięcia i pieniądze. Lekarstwem na „black hat UX” nie jest jednak moralizatorstwo, jakiego coraz więcej na forach branżowych, lecz przemyślana strategia etyczna. Opowiem zatem o cienkiej granicy między etyką a moralnością oraz o tym, dlaczego naprawdę potrzebujemy etyki.

II Prelekcja: „Od projektowania UX do projektowania produktu lub usługi. Czyli dlaczego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”/ Andrzej Pyra – Insys

Wraz z dojrzewającym rynkiem usług UX my jako projektanci zmieniamy się coraz częściej w osoby wpływające na decyzje biznesowe. W swojej prezentacji opowiem o takiej zmianie, jej zaletach i wadach na podstawie własnych doświadczeń.

Przerwa (kawa i ciastka)

III Prelekcja: Igor Farafonow – Uxeria

20:00 ZAKOŃCZENIE

Tipi UX Poznań #4

Czas

13 czerwca, 18:00 - 13 lipca, 20:00

Adres

Umultowska 87, Poznań

Wydarzenie organizowane przez