SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #3

marzec

15.0318:00SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #3Miasto:WrocławTyp:Big DataDaneDevOpsInneMinioneSystemy operacyjneTechnologie

Opis wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp we Wrocławiu!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Hiperkonwergentny klaster Hyper-V i S2D – z czym to się je?” – Paweł Jarosz

Podczas prezentacji Paweł pokaże jakie są mocne i słabe strony rozwiązania proponowanego przez Microsoft. Wspomni też o tym jak w praktyce wygląda bycie pierwszymi w Polsce, którzy taki klaster zbudowali. Dowiecie się jak działa mechanizm storage’owy tego rozwiązania i czym różni się ono od standardowych podejść jakie wszyscy znamy. Usłyszycie o mechanizmach Windows Server 2016, które pomogą w zarządzaniu klastrem jako takim oraz jak – przeważnie z pomocą PowerShella – ogarniać rzeczywistość S2D. Jeśli wszystko pójdzie dobrze – wykorzystując nową funkcjonalność nested virtualization – zobaczycie konfigurowanie takiego klastra.

Paweł jest zwolennikiem teorii głoszonej przez Jacka Walkiewicza, że najwspanialsze projekty rodzą się w sercu, a nie w głowie. Zdarza mu się opisywać codzienne zmagania na polach IT na blogu paweljarosz.wordpress.com (http://paweljarosz.wordpress.com/). Ostatnie 10 lat spędził w branży IT pracując przy wielu różnych technologiach, a jego chęć drążenia do źródła problemu daje czasem ciekawe wyniki.

19:45 Prelekcja #2: „OVF – checklisty są sexy!” – Mateusz Czerniawski

Zdalne testowanie, monitorowanie i raportowanie stanu infrastruktury może nie być nudną rutyną. Pester to the Rescue! W jaki sposób dwa moduły PowerShell: PPoSHOVF oraz PPoShOVFDiagnostics pozwalają w łatwy sposób wykrywać drift w konfiguracji? Uwolnij potencjał swojego zespołu – nie potrzebujesz umiejętności Pester-Ninja! W trakcie tej prezentacji usłyszysz o produkcyjnych przykładach wykorzystania dla AD, DHCP, klastra S2D, Hyper-V czy GPO.

Mateusz nie cierpi powtarzalnych zadań, ale uwielbia PowerShella. Jest współzałożycielem Polish PowerShell User Group, ewangelistą PowerShella oraz AdminemSamoZło. Na co dzień gasi pożary – głównie w obszarach Hyper-V, AD, WinOS.

21:00 Networking i pizza!

Zapisy: https://www.meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska/events/247739980/

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #3

Czas

15 marca, 18:00

Adres

Monterail

Ul. Oławska 27

Wydarzenie organizowane przez