SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #32

czerwiec

21.0618:00SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #32Miasto:WarszawaTyp:DevOpsInneSystemy operacyjne

Opis wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty drugi MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „ReUse i automatyczna integracja” – Kamila Orlińska

Zarządzanie wersją oprogramowania staje się coraz bardziej wielowymiarowe. Wersjonowaniu podlegają wymagania, kontenery, testy, dokumentacja. Dodatkowy poziom komplikacji to warianty i ich kompatybilność ze sprzętem, podzespołami, środowiskiem. ReUse – współdzielenie komponentów między różnymi wariantami może być wyzwaniem, pod kątem integracji, ale też przepływu informacji w zespole, zwłaszcza rozproszonym. Jak wykorzystać standardowe narzędzia git, Jenkins, make, żeby uniknąć chaosu?

Kamila Orlinska – absolwentka FTiMS na PW z 12-letnim doświadczeniem w produkcji oprogramowania i elektroniki, zarządzaniem konfiguracją oraz cyklem życia aplikacji w takich firmach jak (LG Electronics, Thomson Reuters, ADVA Optical Networking, NXP Semiconductors). Aktualnie dostarcza wparcie we wdrażaniu nowych rozwiązań dla różnych organizacji w regionie EMEA jako konsultantka firmy CollabNet VersionOne Inc.

19:45 Prelekcja #2: „Czy każdy alert jest problemem, czyli inteligentne sposoby analizy zdarzeń” – Tomasz Płoński

Współczesny monitoring to nieskończone źródło danych, na bazie których definiujemy zdarzenia generujące alerty. Jednak zbyt duża liczba otrzymywanych alertów (alert storming, alert flooding) prowadzi do obniżenia ich rangi i spadku skuteczności. Wykorzystując odpowiednie podejście i wsparcie narzędziowe, możemy zredukować liczbę generowanych alarmów, jednocześnie podnosząc ich jakość. Nowoczesny alarm pokazuje prawdziwy problem – łączy wiele zdarzeń poprzez relacje przyczynowo-skutkowe, bazuje na inteligentnej detekcji anomalii i prowadzi nas wprost do jego źródła. Pomaga przewidywać poważne problemy zamiast być tylko reakcją na zdarzenia. Czy nowoczesny monitoring potrafi inteligentnie wykrywać problemy zanim się rozleją na cały system? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie platformy Dynatrace.

Tomek Płoński zajmuje się tematyką wydajności aplikacji od ponad 10 lat. Doświadczenie zbierał wykonując dziesiątki testów wydajnościowych systemów informatycznych dużej skali. Aktualnie zajmuje się wspieraniem przedsiębiorstw w przygotowywaniu strategii monitoringu oraz doborze optymalnego stosu narzędziowego do monitorowania aplikacji w architekturach klasycznych, opartych o tradycyjną infrastrukturę, jak i mikrousługowych, w środowiskach kontenerowych oraz w chmurze.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #32

Czas

21 czerwca, 18:00

Adres

Aviva, Gdański Business Center, budynek C

ul. Inflancka 4b

Wydarzenie organizowane przez