SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #28

luty

22.0218:00SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #28Miasto:WarszawaTyp:Big DataDaneDevOpsInneMinioneSystemy operacyjneTechnologie

Opis wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty ósmy MeetUp w Warszawie!

Agenda:
18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Anty-DDoSy na platformach gamingowych – o atakach, sektorze gier, serwerach” – Justyna Czybier-Paciorek i Jakub Słociński

Do tej pory niedoceniana branża e-sportu, od paru lat przeżywa ogromny wzrost zainteresowania. Sam e-sport to pojęcie obejmujące każdą formę rozgrywki elektronicznej z elementem rywalizacji – jednak za tym stoi praca wielu ludzi oraz… ogromne pieniądze. Obecnie największym wrogiem e-sportu są ataki DDoS, dlatego w trakcie prezentacji skupimy się na omówieniu tego problemu. Poddamy analizie skuteczny system anty-DDoS w kontekście infrastruktury gamingowej, najczęściej spotykane rodzaje ataków, mechanikę ich działania oraz, co najważniejsze, jak się przed nimi ochronić.

Kuba z Linuxem jest związany od ponad 15 lat i niewiele mniej z OVH. Zaprojektował i uruchomił platformę Content Delivery Network (CDN) w wielu ciekawych miejscach. Aktualnie wraz ze swoim zespołem tworzy platformę trasującą, czyli potocznie router. Organizuje spotkania sieciowe Net::IP we Wrocławiu, aby zachęcić do wymiany doświadczeń w tematach sieciowych.

Gry komputerowe Justynę fascynowały zawsze. Prawdziwym punktem zwrotnym była pierwsza rozgrywka w Quake na osiedlowym LANie. Miłość do gier pozostała i dziś gra w Dotę2. Pracuje w OVH, wspiera zespół tworzący NET::IP we Wrocławiu, możecie ją spotkać na Targach Pracy i innych wydarzeniach.

19:45 Prelekcja #2: Mój pierwszy Oracle. Od wyboru systemu operacyjnego po dobre praktyki bezpieczeństwa – Kamil Stawiarski

W czasach powszechnego dostępu do informacji największą umiejętnością stała się sztuka prawidłowego formułowania pytań i odsiewania wystarczającej ilości błędnych odpowiedzi. Ta sesja pomoże początkującym administratorom Oracle w wyeliminowaniu najpoważniejszych błędów wczesnego etapu zderzenia się z czerwonymi bazami danych. Kamil opowie też jak widzi przyszłość giganta z Redwood i dlaczego ich polityka licencyjna prowadzi firmę na skraj przepaści.

Kamil Stawiarski skłamał w swoim CV 13 lat temu, bo brakowało mu na piwo w akademiku – i tak zaczęła się jego przygoda z bazami danych Oracle. Obecnie stara sobie poradzić z prowadzeniem spółki ORA-600 DATABASE WHISPERERS której jest współwłaścicielem. Zdobywca tytułu Oracle ACE w kategorii Database Management & Performance i drugi na świecie Polak zaproszony do elitarnego stowarzyszenia Oracle OakTable. Prywatnie konwertuje pieniądze na podróże i sprzęt fotograficzny i jest wielkim fanem Terrego Pratchetta.

21:00 Pizza i networking

Zapisy: https://www.meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska/events/247081537/

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #28

Czas

22 lutego, 18:00

Adres

budynek Aviva w Gdański Business Center, budynek C

ul. Inflancka 4b

Wydarzenie organizowane przez