SysOps/DevOps Katowice MeetUp #1

czerwiec

20.0618:00SysOps/DevOps Katowice MeetUp #1Miasto:KatowiceTyp:DevOpsInne

Opis wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp w Katowicach!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Fuckup – przyczyny i kontrolowanie katastrof” – Maciej Kupiec

Fuckup – zdarzenie, które nie tylko może pogrzebać przyszły awans, jak również ciągłość zatrudnienia, bądź nawet całą firmę. W trakcie prezentacji przedstawiona zostanie analiza czynników, które mają wpływ na powstanie fuckupu na przykładzie zaistniałych zdarzeń oraz sposoby ich ratowania. Maciek w prelekcji obejmie cztery najciekawsze katastrofy, które postawiły firmy na skraju ich działalności.

Maciej Kupiec – profesjonalnie związany z informatyką z dziedziny SO/DO od 17 roku życia (2003r). Aktualnie, od ponad 5 lat, prowadzi własną firmę BITEBYTE, która obsługuje ponad 120 firm z różnych gałęzi przemysłu. Jest stałym partnerem Clouvider Ltd., współpracuje m.in. z firmą Cynel Unipress, Wojas, Black Red White, Dunsterhouse Ltd oraz Birkdale Ltd. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem sportowym i grą na organach piszczałkowych.

19:45 Prelekcja #2: „Automatyzacja Infrastruktury z użyciem Docker i Jenkins” – Jan Kacik

Druga prezentacja to pokaz jak zastosować praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania i Infrastuktury jako kod do naszej codziennej pracy. Zostanie przedstawione jak zautomatyzować zadania związane z administracją za pomocą narzędzi CI/CD oraz Docker i tym samym uczynić nasze życie łatwiejszymi. Zobaczycie przykładową implementację na przykładnie Jenkinsa i Artifactory.

Jan Kacik to pasjonat automatyzacji i ułatwiania sobie życia. Uwielbia poznawać nowe technologie i z ich pomocą pomagać innym. Obecnie pracuje jako DevOps Engineer w SII, a w wolnych chwilach spędza czas ze swoją rodziną.

21:00 Pizza i networking

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #1

Czas

20 czerwca, 18:00

Adres

Vattenfall, Francuska Office

ul. Francuska 34

Wydarzenie organizowane przez