SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #4

czerwiec

14.0618:00SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #4Miasto:GdańskTyp:BezpieczeństwoDevOpsInne

Opis wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Gdańsku!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1:”Sieć biurowa – o bezpieczeństwie słów kilka” – Maciej Szymczak
W trakcie prezentacji Maciej podzieli się swoimi doświadczeniami z wdrożenia 802.1x w sieci obsługującej kilkuset użytkowników. Poznacie plusy i minusy systemu. Maciek pokaże Wam przed czym to chroni faktycznie, a przed czym tylko pozornie. Dowiecie się, jak i czy warto robić segmentację sieci, a także, czy warto zamęczać użytkowników dodatkowym uwierzytelnianiem zamiast dać im po prostu swobodny dostęp do gniazdka w ścianie.
Maciej przez wiele lat pracował jako SysAdmin i w tej dziedzinie zdobywał doświadczenie. Aktualnie pracuje jako IT Security Consultant w Securitum i zajmuje się pentestami.

19:45 Prelekcja #2: „Doveadm director – Dovecota administracja ciąg dalszy, czyli jak robić by było dobrze” – Natan Maciej Milaszewski
Prezentacja to prosty sposób jak postawić rozproszone środowisko dovecotowe na paru nodach i zarządzać tym za pomocą doveadm np. rozkładając ruch z możliwością przepinania w locie użytkowników dając tym samym elastyczność, wygodę pracy i odporność na awarie. Poruszone zostaną też tematy HA oraz AHA i czego unikać.
Natan zajmuje się systemami Linux i Unix like od 1995 roku. Obecnie pracuje jako starszy admin w jednym z DC w Trójmieście. Jest żonaty i dzieciaty. Hobbystycznie zajmuje sie „gwiazdorzeniem scenicznym” :)

21:00 Networking i pizza!

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #4

Czas

14 czerwca, 18:00

Adres

Tryton Business House, Kainos Polska

ul. Jana z Kolna 11

Wydarzenie organizowane przez