SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #2

luty

15.0218:00SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #2Miasto:GdańskTyp:DaneDevOpsInneMinioneSystemy operacyjneTechnologie

Opis wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp w Gdańsku!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „Czy Windows w systemie Continuous Integration może być obywatelem pierwszej kategorii?” – Wojciech Urbański

Continuous Integration oparte o systemy *nixowe to temat znany i lubiany. Ale zabawa zaczyna się, gdy chcemy zaaplikować znane nam idee w środowisku opartym o „Okienka”… Immutable infrastructure? Zarządzanie konfiguracją systemu? Skalowanie? Prezentacja pokaże, że to wszystko da się zrobić, korzystając z popularnych narzędzi – głównie Ansibla i Jenkinsa.

Wojtek rozpoczynał swoją karierę admina od Sieci Komputerowej Osiedla Studenckiego PG, po czym zajął się szeroko pojętą pracą nad systemami CI. Miłośnik statystyk, monitoringu i oczywiście automatyzacji pracy. Czego nie znajdzie, to sobie doprogramuje.

19:45 Prelekcja #2: „Infrastructure as Code – zaczynamy od końca, czyli jak zautomatyzować istniejące środowiska?” – Karol Kieglerski

Czym jest IaC? Jak doprowadzić do zautomatyzowania istniejących środowisk? Dlaczego do wprowadzania IaC idealnie pasuje metodologia DevOps? Jaki język dziedzinowy jest najlepszym rozwiązaniem do szybkiego osiągania efektów w automatyzacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w prezentacji przygotowanej przez Karola.

Karol jest DevOpsem o podłożu Cloudowym. Zajmuje się automatyzacją procesów wytwarzania oprogramowania jak również CI/CD oprogramowania oraz infrastruktury serwerowej. Interesują go rozwiązania zapewniające utrzymanie ciągłej dostępności serwisów internetowych.

21:00 Networking i pizza!

Zapisy: https://www.meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska/events/246966506/

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #2

Czas

15 lutego, 18:00

Adres

Hacker Space

Al. Wojska Polskiego 41

Wydarzenie organizowane przez