SegFault Łódź

maj

18.05Cały dzieńSegFault ŁódźMiasto:ŁódźTyp:AgileBig DataMachine learningMinioneMobileProgramowanieSystemy operacyjneTechnologieTestowanieUX/UIVirtual Reality

Opis wydarzenia

SegFault to jedno z podstawowych pojęć z zakresu programowania i budowy systemów operacyjnych. Dlaczego postanowiliśmy je wykorzystać? Naszym celem jest powrót do fundamentów. Wracamy do podwalin by udowodnić, że wysokopoziomowe rozwiązania są zbudowane na solidnych i niezmiennych koncepcjach oraz teoretycznych podstawach. Wierzymy, że zrozumienie poziomu abstrakcji niżej od tego na którym obecnie operujemy jest esencją naszej pracy, niezbędnym elementem nie tylko naszego rozwoju, ale dalszego rozwoju branży. Wierzymy, że tylko zrozumienie fundamentów umożliwia ciągły rozwój nie tylko branży IT, ale i nas samych.

„Wszyscy jesteśmy architektami” – to nie tylko slogan SegFault, ale także klucz do zrozumienia wiodących tematów konferencji, wśród których organizatorzy wyróżniają pięć głównych bloków:
– Architecture At Scale – gdzie wątkiem wiodącym jest przede wszystkim budowa, dobre praktyki oraz skalowanie systemów rozproszonych. Tu posłuchacie zarówno o skalowalności, wydajności, NoSQL, microservices, serverless, cloud computing, BigData, FastData i SOA.
– Small Architectures – a więc wszystko, co wspomaga budowę systemów na poziomie mniejszych komponentów. TDD, DDD, CQRS, dobre praktyki i wzorce – niezależnie od platformy i języka programowania.
– Future Architecture – czyli zagadnienia o fundamentalnym charakterze i równoczesna próba spojrzenia w przyszłość przez pryzmat dokumentów sprzed kilku dekad.
– Legacy Architectures – wszystko o pracy z kodem i systemami odziedziczonymi.
– Architecture of You – czyli garść aspektu ludzkiego w świeci kodu: o rozwoju, o karierze, o zdobywaniu umiejętności i nie tylko.

Prelegenci SegFault to twarze znane i doceniane w branży. To praktycy, którzy nie boją się wyzwań i chętnie dzielą się własnym doświadczeniem.

Zapraszamy!

Strona wydarzenia: segfault.events

SegFault Łódź

Czas

18 Maj (cały dzień)

Adres

Hotel Ambasador Premium Łódź

ul. Klimeckiego 145

Wydarzenie organizowane przez