Scalar Conference

kwiecień

16.0409:00Scalar ConferenceMiasto:WarszawaTyp:MinioneProgramowanie

Opis wydarzenia

 

III edycja międzynarodowej konferencji Scalar odbędzie się 16 kwietnia 2016 r. w Warszawie. Konferencja skupia specjalistów z branży: programistów Scala, Akka, Play, team leaderów, architektów i inżynierów itp. W tym roku patronat honorowy nad konferencją objęła
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Scalar jako największy event scalowy w Europie Centralnej, ponownie stanie się źródłem inspiracji i platformą do wymiany wiedzy na temat tego coraz popularniejszego języka programowania.

Wydarzenie przenosi się do większych przestrzeni. Na tegoroczną edycję organizatorzy zapraszają do Centrum Konferencyjnego Muranów.

Wzorem lat ubiegłych na konferencji wystąpią specjaliści praktycy związani z programowaniem lub tworzeniem języka Scala. Poprzednie edycje zebrały ponad 300 entuzjastów i ekspertów IT z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Austrii, Słowenii czy Francji. Na scenie pojawili się m.in.: Jamie Allen, Heather Miller, Adam Warski, Tomek Szymański, John Pretty czy Konrad Malawski i Stefan Zeiger. W tym roku zaproszenie przyjęli Amira Lakhal, Mathias Doenitz i Eric Torreborre. Pełna lista prelegentów wraz z agendą zostaną opublikowana w najpóźniej z początkiem marca.

W tym roku III edycję Scalar Conference, poprzedzą dedykowane warsztaty z Akki.

Głównym organizatorem konferencji jest SoftwareMill, software house tworzący oprogramowanie w Scali i Javie, którego programiści mają na koncie szereg zasług w organizowaniu społeczności i wydarzeń programistycznych oraz regularnie występują na najważniejszych konferencjach IT takich jak: ScalaDays, ScalaEx, JavaOne, Devoxx, JavaZone czy Confitura. SoftwareMill jest oficjalnym partnerem Select System Integrators firmy Typesafe – twórców Scali oraz frameworków Akka i Play.

O języku Scala:
Scala to język przyszłości. Tak przynajmniej twierdzi twórca Javy, James Gosling. Wywodząc się z rodziny Javy i JVM, Scala zyskuje coraz szersze grono zwolenników – choćby LinkedIn, AirBnB, Walmart, Sony czy Twitter zdecydowały się przesiąść na Scalę widząc, jak łatwo jest za jej pomocą skalować wymagające aplikacje i budować systemy typu big data.

www.scalar-conf.com

Scalar Conference

Czas

16 kwietnia, 09:00

Adres

Centrum Konferencyjne Muranów

ul. Anielewicza 6 00-157 Warszawa

Wydarzenie organizowane przez