Od SASSa do LESSa – czyli ulepszanie CSSa

wrzesień

23.09Cały dzieńOd SASSa do LESSa - czyli ulepszanie CSSaMiasto:KrakówTyp:MinioneMobileTechnologie

Opis wydarzenia

Jesteś web developerem? Tworzysz strony lub aplikacje internetowe? Chciałbyś poznać CSS lub poszerzyć swoją wiedzę z jego zakresu? Poznaj SASS / SCSS – narzędzie znacznie rozszerzające możliwości samego CSSa. Podczas warsztatów poznasz nie tylko nowe funkcjonalności samego CSSa, ale także możliwości jakie daje SASS. Całość warsztatów odbywać się będzie ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia layoutów dla urządzeń mobilnych. Warsztaty składać się będą w przeważającej części z zadań praktycznych, aby każdy uczestnik mógł przetestować nowe efekty CSS na laptopie, tablecie czy telefonie.

Podczas warsztatów:

– poznasz nowe możliwości stylów CSS,
– poznasz możliwości preprocesora SASS / SCSS,
– nauczysz się tworzyć rozwiązania dedykowane urządzeniom mobilnym,
– poznasz popularne frameworki CSS,
– poznasz zalety i wady samodzielnego tworzenia layoutów HTML + CSS.

Od uczestników wymagane jest podstawowe stosowanie HTML i CSS. Warsztaty skierowane są dla front¬end developerów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące stylowania elementów HTML. Uczestnicy w trakcie zajęć korzystają z własnego sprzętu (do wygodnego korzystania z HTMLa i CSSa wystarczy właściwie każdy komputer z systemem Windows, OSX lub Linux – wymagane GUI :)

Mile widziane, choć nie wymagane, jest przyniesienie własnego sprzętu mobilnego (telefon / tablet) na którym będzie można testować tworzone layouty – alternatywą jest użycie WebDeveloper tools z Chrome, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami.

Zapewniamy pyszną pizzę ☺

Warsztat poprowadzi Krzysztof Ścira – Absolwent AGH – Informatyka Stosowana w Hutnictwie. Prezes Zarządu i front¬end developer firmy desi9n.pl tworzącej hybrydowe aplikacje mobilne (iOS, Android, Windows Phone) oraz aplikacje internetowe. Wielokrotny prelegent na konferencjach związanych z programowaniem urządzeń mobilnych i programowaniem front¬end. W wolnych chwilach pasjonat boksu olimpijskiego.

Od SASSa do LESSa – czyli ulepszanie CSSa

Czas

23 Wrzesień (cały dzień)

Adres

ul. Przybyszewskiego 17B, Kraków

Wydarzenie organizowane przez