Od maila do bankruta – bezpieczeństwo bankowości elektronicznej

listopad

14.1118:00- 20:30Od maila do bankruta - bezpieczeństwo bankowości elektronicznejMiasto:KrakówTyp:BezpieczeństwoDaneBiznesMinioneTechnologie

Opis wydarzenia

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu cyberbezpieczeństwo w Klubie Jagiellońskim! :)
Tym razem porozmawiamy na temat cyberbezpieczeństwa w bankowości elektronicznej.

Celem inicjatywy jest przybliżenie metod działania cyberprzestępców i sposobów na uniknięcie stania się ich ofiarą.
Świadomość współczesnych zagrożeń pomoże Ci ochronić swoje interesy, reputację oraz pieniądze.

Doceniając wagę tematu Klub Jagiellonski zaprasza w listopadzie na cykl czterech spotkań poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z komuterów i sieci.

Dowiesz się między innymi jak postąpić w razie ujawnienia, że stałeś się ofiarą ataku? Jakich informacji nie powinieneś zostawiać o sobie w sieci, jak rozpoznać fałszywą korespondencją i stronę www, poznasz techniki wyłudzania poufnych informacji, zobaczysz jak działa współczesne malware (szkodliwe oprogramowanie) i dowiesz się jak można się nim zainfekować oraz sprawdzisz bezpieczeństwo swoich haseł.

Na spotkania zaprosiliśmy ekspertów – Tomasza Wilczyńskiego z EY oraz mł. insp. Jana Klimę z KWP w Krakowie, którzy na codzień zajmują się zwalczaniem cyberprzestępczości i ochroną firm. Opowiedzą oni o szeregu autentycznych przypadków ze swojego doświadczenia zawodowego.
Spotkania są otwarte i skierowanie do wszystkich zainteresowanych osób. Nie jest wymagana wiedza technicza.

Coraz większa liczba połączeń i usług jest przenoszona do cyberprzestrzeni. Jest to nowy obszar, który ze względu na możliwość osiągnięcia wysokich dochodów oraz dużą anonimowość i małe ryzyko wykrycia, szybko stał się polem działań cyberprzestępców.
Zbyt duże zaufanie do technologii, nieznajomość technik socjotechnicznych oraz słaba znajomość podstaw bezpieczeństwa czyni współczesnych użytkowników Interentu bardzo łatwymi celami.

Na spotkanie wstęp jest wolny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Od maila do bankruta – bezpieczeństwo bankowości elektronicznej

Czas

14 listopada, 18:00 - 14 listopada, 20:30

Adres

Rynek Główny 34, Kraków

Wydarzenie organizowane przez