Epizody s17e04: Web Components

listopad

27.1119:00- 21:00Epizody s17e04: Web ComponentsMiasto:KrakówTyp:Programowanie

Opis wydarzenia

Link do wydarzenia: klik

Serdecznie zapraszamy na czwarty w tym roku i pierwszy w semestrze Epizod! Tematem przewodnim spotkania będą Web Components.

Web Compontents to technologia pozwalająca na tworzenie reużywalnych widżetów w dokumentach i aplikacjach sieci internetowej. Daje ona developerom wiele nowych, niedostępnych wcześniej możliwości.

Z drugiej strony, przeglądarki internetowe nadal nie wspierają całkowicie technologii Web Components. Rozwiązania, które mają pozwalać na stosowanie komponentów już teraz (m.in. Polymer i Angular), zazwyczaj robią to w sposób odbiegający od standardów opisanych przez W3C.

Tomasz Jakut jest na bieżąco z wszystkimi nowymi technologiami webowymi. Podczas prelekcji nie tylko opowie nam więcej o Web Components, ale też nakreśli szanse i zagrożenia, jakie niesie ta technologia oraz wskaże, jak powinno się ją stosować i spróbuje odpowiedzieć na pytanie: czy Web Components mają przed sobą przyszłość?

Epizod obowiązkowy dla wszystkich zainteresowanych front-end developmentem, nowymi technologiami webowymi i poprawnością sieci internetowej. Prelekcja potrwa godzinę, ale w połowie wydarzenia przewidujemy krótką przerwę.

Widzimy się już w poniedziałek, 27 listopada o godz. 19:00 w Metaforma Cafe (Powiśle 11), do zobaczenia!

*******************
Epizody to eventy branżowe organizowane przez Koło Naukowe Epicentrum, organizację zrzeszającą studentów i sympatyków kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji na UJ. Wstęp wolny.
▶︎ patron medialny: http://spotkania-it.pl/
▶︎ facebook.com/epi.uj
▶︎ facebook.com/EpizodyIT

Epizody s17e04: Web Components

Czas

27 listopada, 19:00 - 27 listopada, 21:00

Adres

Powiśle 11, Kraków

Wydarzenie organizowane przez