E-commerce marketing w praktyce – szkolenie

listopad

16.11- 17.11Cały dzieńE-commerce marketing w praktyce - szkolenieMiasto:KrakówTyp:eCommerceMarketingMinioneSEO/SEMSocial Media

Opis wydarzenia

 

Posiadasz sklep internetowy?
Zajmujesz się promocją e-sklepu?

E-commerce marketing w praktyce to dwudniowe szkolenie, które wprowadzi Cię w tajniki Google AdWords, Google Analytics, pozycjonowania oraz Content Marketingu.

Blok SEO/Pozycjonowanie
Poznasz podstawy zagadnień pozycjonowania – co działa, co nie działa a co jest bezpieczne. Przeprowadzimy prosty audyt sklepu aby sprawdzić co można ulepszyć. Poznasz narzędzia takie jak Semstorm, Majestic czy Ahrefs aby wiedzieć jak sprawdzać działania agencji. Przedstawione zagadnienia pozwolą Ci lepiej zrozumieć jak pozycjonować własny sklep i gdzie dalej szukać wiedzy na ten temat.

Content Marketing
W tym bloku skupimy się na pokazaniu jak budować własne treści i gdzie je umieszczać aby wpływały pozytywnie na sprzedaż w Twoim sklepie. Wyjaśnimy strategie Long Tail oraz ZMOT i pokazując serię narzędzi przeprowadzimy Cię przez cały proces od wyszukiwania słów kluczowych po budowanie treści poradnikowych, na swojego bloga czy wpisy gościnne.

Facebook
Poznasz podstawy działania systemu FacebookAds, jego pułapki i triki zwiększające skuteczność reklamy. Pokażemy jak promować posty, fanpage oraz bezpośrednio kierować do własnego sklepu. Dodatkowo proste triki konfiguracji Google Analytics pokażą jak mierzyć pozyskiwany ruch.

Google AdWords
Podczas tego bloku poznasz zasady działania AdWords oraz najważniejsze pojęcia, czyli CTR, CPC, Wynik Jakości. Na ćwiczeniach praktycznych pokażemy jak zaplanować i stworzyć pierwszą kampanię, a jako bonus poznasz 5 najczęściej popełnianych błędów w ustawieniach kampanii.
Nauczysz się również jak mierzyć i optymalizować wyniki, przy użyciu najważniejszych raportów

Google Analytics
W trakcie bloku zapoznasz się z instalacją i poprawną konfiguracją Analytics. Dowiesz się co powinieneś mierzyć i jak zainstalować cele. Poznasz szczegółowo najważniejsze raporty i nauczysz się jak tworzyć zaawansowane raporty dostosowane do Twoich potrzeb.

Egzaminy Google
Szkolenie pozwoli z dużo większą pewnością siebie podejść do wymagających egzaminów certyfikacyjnych Google w zakresie AdWords oraz Analytics.

Szkolenie prowadzą Certyfikowani Trenerzy Google AdWords.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.devagroup.pl/28,szkolenia.html

E-commerce marketing w praktyce – szkolenie

Czas

16 Listopad - 17 Listopad

Adres

Metropolis Design Hotel

ul. Wygoda 8, Kraków

Wydarzenie organizowane przez

Prelegenci