Epizody: Przyszłość w aplikacjach hybrydowych – relacja

planamerykanski

W poniedziałek, 23 listopada, odbyły się kolejne w tym roku Epizody, organizowane przez Koło Naukowe Epicentrum. Tym razem tematem spotkania były aplikacje hybrydowe.

 

Punktualnie o 19:00 rozpoczęło się spotkanie, którego głównym bohaterem był Krzysztof Ścira z desi9n.pl. Swoją prezentację rozpoczął od porównania wad i zalet aplikacji natywnych oraz hybrydowych. Po tym krótkim wstępie przeszedł do części właściwej, gdzie porównywał freamworki Cordova oraz Phonegap.

 

Pierwszy z nich został omówiony znacznie szerzej, począwszy od etapu instalacji, poprzez pokazani struktury powstałej aplikacji, a skończywszy na wymienianiu nowości w najnowszej wersji Cordova 5.0 oraz dostępnych wtyczek. Małym tipem dla uczestników było pokazanie, jak uruchomić tryb developerski na Androidzie (przez kilka minut każdy bawił się smartfonem i co chwila były wybuchy radości po udanej próbie). Na sam koniec Krzysztof przedstawił nam jak prosto i szybko można programować aplikacje hybrydowe przy pomocy freamworku Cordova oraz AngularJS. Prelekcja zakończyła się około 20:30, ale zabrani goście pozostali jeszcze przez dłuższy czas i rozmawiali o prezentacji.

 

Poziom Epizodów z każdym spotkaniem rośnie i już nie możemy doczekać się kolejnego, który odbędzie się w połowie grudnia! Więcej o nim już niedługo na naszym portalu.

 

Wszystkie zdjęcia z wydarzenia można znaleźć na facebooku.

 

 

Epizody: Przyszłość w aplikacjach hybrydowych – relacja