Boiling Frogs – nowa konferencja IT w nowym roku

BoilingFrogs_fot.1

3 ścieżki wykładów, 17 prelegentów, 18 pasjonujących odczytów… 16 stycznia we Wrocławiu startuje konferencja Boiling Frogs – premierowe wydarzenie branży IT, o tematyce Software Craftsmanship.

 

ITWrocław

Stolica Dolnego Śląska należy do najszybciej rozwijających się ośrodków IT w Polsce. Dynamice tego rozwoju służy m.in. stała kooperacja przedstawicieli branży, reprezentujących różne podmioty. ITCorner, wrocławskie stowarzyszenie firm zajmujących się nowymi technologiami, postanowiło kontynuować ten trend, rozpoczynając rok od zaproszenia specjalistów, web developerów, architektów oprogramowania oraz studentów na nowe wydarzenie – konferencję Boiling Frogs, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Hotelu Ibis Styles przy pl. Konstytucji 3 Maja. Jej tematem jest Software Craftsmanship. To manifest, którego przewodnie hasło to Raising the Bar – czyli ciągłe podnoszenie poprzeczki, samorozwój oraz dzielenie się wiedzą z innymi. Najważniejsze jego założenia można przeczytać online (manifesto.softwarecraftsmanship.org).

 

Software Craftsmanship, jako sposób podejścia do wytwarzania oprogramowania, opiera się na przekonaniu, że programista powinien przede wszystkim doskonalić swoje umiejętności, stale się rozwijać i traktować języki programowania jak narzędzia, a nie być ich niewolnikiem – opowiada Tomasz Kaczmarzyk, współorganizator konferencji.Zrywamy więc z pojęciem „wojen technologicznych”, starć zwolenników jednego języka lub framework’u, na rzecz nauki, poszerzania umiejętności i zdobywania nowych informacji, również na imprezach takich jak ta.

 

Sama konferencja jest znakomitą okazją do spotkania wielu, uznanych w swoich dziedzinach, fachowców. Wśród prelegentów są praktycy pracujący zarówno w start-upach i niewielkich firmach, jak i np. w największych polskich bankach. Pojawią się m.in.: Mariusz Gil z Source Ministry, Andrzej Krzywda z Arkency czy Mariusz Sieraczkiewicz z BNS IT.

 

Jest o czym opowiadać, jest kogo posłuchać

Konferencja Boiling Frogs została podzielona na trzy ścieżki tematyczne. W ramach każdej z nich odbędzie się 6 (jednogodzinnych) wykładów, poprowadzonych przez specjalistów od Test Driven Development, Domain Driven Design, polyglot programming czy programowania funkcyjnego. – Nasi prelegenci mają duże doświadczenie w prowadzeniu ciekawych i angażujących wystąpień. Swoje wykłady ilustrują interesującymi przykładami i przeplatają anegdotami z życia środowiska IT. Podczas wykładów będziemy mogli więc nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale też dobrze się bawić – przekonuje Marta Fudali-Michalska, współorganizatorka konferencji z ramienia klastra ITCorner. – A po wszystkim zaprosimy gości na afterparty. Boiling Frogs cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku. Organizatorzy sprzedali już wszystkie bilety, jednak liczą, że merytoryczny oddźwięk wydarzenia wyjdzie poza ściany sal konferencyjnych i przyczyni się do dalszego rozwoju potencjału branży IT na Dolnym Śląsku i nie tylko.

 

Gdzie: Wrocław, Hotel Ibis Styles Pl. Konstytucji 3 Maja 3

Kiedy: sobota 16 stycznia 2016 r., 9:00-18:10

Więcej informacji (m.in. o prelegentach i tematach wystąpień) na: www.boilingfrogs.pl

 

fot

Boiling Frogs – nowa konferencja IT w nowym roku